דירה חדשה במחיר נמוך מהשוק
לוגו חברה

"בהתחדשות עירונית אתם רוכשים דירה חדשה במחיר נמוך מהשוק"

כך אומר בן ירון, סמנכ"ל שיווק בחברת TCI GROUP, המתמחה ביזום וביצוע פרויקטיי התחדשות עירונית באזורי ביקוש בהוד השרון. ירון, תושב הוד השרון, מסביר מדוע מחירי הדירות יעלו, וממליץ: "אל תחכו"

בן ירון , סמנכ"ל שיווק בחברת TCI GROUP

"בפרויקט התחדשות עירונית מסוג עיבוי וחיזוק בניין בודד (תמ"א 38/1) הלקוח מקבל דירה ותשתיות חדשות לחלוטין, כאשר כל התשתיות בבניין מוחלפות, וההבדל היחיד הוא שהמחיר נמוך ממחיר דירה בבניין חדש בשוק", כך אומר בן ירון, סמנכ"ל שיווק בחברת TCI GROUP, בראיון מיוחד, במהלכו הוא מסביר מדוע דירה בפרויקט התחדשות עירונית היא הזדמנות משפחתית מצוינת.

ירון אב לשניים, הוא תושב הוד השרון ואף מתגורר בקרבת פרויקט ההתחדשות העירונית "פדויים 1", שבו נותרו בימים אלו דירות ספורות אחרונות למכירה. "אני מכיר אישית את הדיירים והרוכשים, מסתובב איתם באותן חנויות ובאותו קאנטרי", אומר ירון, "מדהים לראות איך אלו שעזבו והשכירו את הדירה בבניין בעבר, מבקשים עכשיו לחזור לדירה החדשה. מדובר באזור מעולה". ברקע לדברים עולה כי מרבית הרוכשים הנם משפחות צעירות ומשפרי דיור מהאזור, המבקשים לגדל בשכונה את ילדיהם. לדבריו, "פדויים 1 מציע דירות משפחתיות של 4 חדרים, במיקום שקט ומרכזי, כך שמרבית הרוכשים גם צפויים להתגורר בבניין".

האם ישנם חששות מרכישת דירה בפרויקט התחדשות עירונית?

"חששות לא מבוססים על עובדת. למעשה, בפרויקט תמ"א 38 עיבוי וחיזוק בניין, לא רק שיש לנו אפשרות לתת דירות גדולות לעומת פרויקט הריסה ובנייה מחדש אלא אף שאנחנו יכולים לייצר זכויות יתר וגמישות בשטחי ממ"ד, מרפסות, חנייה, שטח הדירה, ועוד", מסביר בוטנסקי, אשר מוסיף כי: "חשוב לציין שהמבנה הישן נשען על החדש, ולא להפך ולכן הוא בטוח ביותר. בנוסף, מי שרוכש דירה חדשה מקבל מערכות חדשות ודירה חדשה במפרט איכותי, בדיוק כמו בבניין שנבנה מאפס, רק במחיר טוב יותר".

מה היתרון ברכישת דירה בהתחדשות עירונית לעומת בניין חדש?

"אנחנו בונים באזורי ביקוש, שאין בהם יותר קרקעות פנויות לבניינים חדשים. לכן גם יש ערך גבוה לדירות, הממוקמות בקרבת מרכזי תרבות, חינוך, פנאי ותחבורה, במחיר של החל מ- 2,249,000 שקל בלבד לדירת ארבעה חדרים. בנוסף, פרויקט פדויים 1 צפוי להתאכלס בתוך פחות מחצי שנה, מה שאומר שכבר עכשיו אפשר לראות את הדירה בעיניים ולדעת מה מקבלים – בדגש על רמת גימור שלא מצריכה השקעה של שקל אחד נוסף מצד הרוכשים, זאת לצד לובי מפואר עם שתי כניסות ושתי מעליות, פיתוח נופי, חנייה וחללים משותפים".

כדאי לחכות ליציאה מהקורונה או לרכוש היום?

"אין מה לחכות, העבר מלמד שכל פעם שאנשים חיכו עם רכישת דירה הם הפסידו. המחירים רק מטפסים, היצע הקרקעות אוזל ויש מחסור חמור היום בדירות, מה שיביא לעלייה. בנוסף, לנתוני הלמ"ס לשנת 2020 כבר העידו על עליית מחירים אפילו בתקופת הקורונה.

בעבר אנשים חיכו למע"מ אפס, למחיר למשתכן ועכשיו לדיור מופחת – כולן תוכניות ממשלתיות שלא הוכיחו את עצמן ורק גרמו נזק לרוכשים ולמוכרים.

בפועל, בקורונה ירד ההילוך בענף הבנייה ודירות מחיר למשתכן באזורי ביקוש נמכרו במחירים יקרים יותר מהשוק. גם היזמים גם מבנים שקיים מחסור בדיור היום ומי שיש לו אוויר לנשימה ומחזיק בדירות איכותיות במיקומי פרמיום, רק יעלה את המחיר. אני צופה שזה מה שיקרה גם בפרויקטים שלנו".

יש לכם שאלות על רכישת דירה בפרויקט התחדשות עירונית? לשיחת ייעוץ ללא עלות חייגו *3869

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

הבית המושלם במיקום מושלם!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן